Jezus

           komentarze


 Miłość niejedno ma imię

Wy, którzy mnie kochacie, w ciągu dwóch tysiącleci wypracowaliście liczne, bogate i wyrafinowane formy wyrażania miłości bliźniego i nadstawiania drugiego policzka. Formą niezwykle przez was lubianą i często stosowaną jest kara. W tej kwestii staracie się naśladować mnie i mojego ojca – Stary Testament opisuje surowe, ale zawsze sprawiedliwe kary (nie wyłączając kary śmierci), jakie Bóg wymierza ludziom, swoim ukochanym dzieciom. Ja, choć jestem samą miłością (a może właśnie dlatego), również wielokrotnie przypominam wam o mękach piekielnych, które wam zadam, jeśli nie odwzajemnicie moich uczuć (Mt 13:42, Mt 23:32, Mk 9:43-47). „Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10:31), pisał jeden z moich uczniów, starając się oddać bezmiar mojej miłości.
Ale wy też gorąco miłujecie swoich bliźnich, nie czekacie więc na moje wyroki i często mnie wyręczacie, sądząc i karząc bluźnierców: jednego, drugiego, trzeciego... A dla pozostałych jest to przestroga. Niech się was boją – wtedy będą was szanować.

  miłość, kara, obraza, piekło


Imię lub przydomek:  


Uwaga: dodawanie komentarzy zostało wyłączne. Zapraszam do dyskusji na moim nowym blogu. 28.06.2007, 21:00 :: 91.196.9.38   INVOLVER


moskit... czy ty czasem nie piłeś dziś ścieku kanalizacyjnego przez swa rureckę?? Albo moze wypileś krew nieboszczyka ;D 28.06.2007, 15:53 :: 83.4.72.88   moskit


'Tobie jakby gównem rzucił w twarz, tobyś powiedział, że to maseczka błotna'

Po tobie tez nie widać, żebyś spostrzegł manipulację, wybiórczość i krętactwo w którym dawno utonąłeś ;P 28.06.2007, 14:52 :: 91.196.9.38   INVOLVER


moskit - mógłbym cię wziąść za jakiegoś odszczepieńca żydowskiego :]

Tobie jakby gównem rzucił w twarz, tobyś powiedział, że to maseczka błotna :)) 28.06.2007, 12:24 :: 83.4.72.88   moskit


Jakbyś involver nie miał zakłóconego krwiobiegu mózgu, wskutek uciskania go przez przyciasny moher, wiedziałbyś, że znakomita większość ludzi ma w dupie twoje spiskowe teorie, tak jak poglądy Żydów. Co zaś jest w chrześcijańskiej części Biblii to JEST, nie mniej wyraźnie niż w Talmudzie. Na szczęście poważny człowiek nie bierze wszelkich obsesyjnych objawień naszej ery bardziej serio niż części starotestamentowej tej baśni ;P
PS Daruj sobie te "kropki" bo pewnie jeszcze większa tam nuda niż twoje fanatyczne homilie. 28.06.2007, 10:05 :: 91.196.9.38   INVOLVER


Jakbyś ty B.O.bku kozi nie miał nasrane w swoim łebie, to byś zauważył, że chrześcijaństwo nie traktuje żydów jako podludzi, a w talmudzie jest wyraźny o tym zapis.
Talmurd to najbardziej rasistowska księga na ziemi, to z niej wywodzi się hitleryzm i komuniz, gdyż tam jest zapisana wyzszosć narodu żydowskiego nad innymi narodami, nawet jako jedyni na świecie odgradzaja się murami (jak Stalin - no ale w końcu przygnało ich z tych teresnów) i mają najbardziej ksenofobiczne gazety, oraz naukę w szkołach. Jakbyś ciciu zobaczył co się dzieje w Auschwitz kiedy żydy tam przyjeżdżaja, tobyś wątpliwości nie miał.
Dokształć się:

http(dwókropek)//www(kropka)polskatelewizja(kropka)com/
http(dwókropek)//kronikanarodowa(kropka)com/ 27.06.2007, 23:07 :: 83.8.32.229   B.O.


INVOLVER:
"...że ich wiara jest najważniejsza, a ich dusza jest wazniejsza dla Boga niz nasza, o ile wogóle nasza gojów dusza liczy się dla Boga - czyli to komunizm i faszyzm wziaść się mogły i uroić posród takich ludzi, którzy maja takie skrzywione dopisane przez siebie wbrew woli Boga prawa"

Nieźle masz nasrane w główce Involverze, jeśli nie widzisz czystej analogii powyższego z twoją katolicką wiarą.


"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie".
Jan 14:6
"A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych".
Łukasz 12:8-9 27.06.2007, 13:14 :: 91.196.9.38   INVOLVER ;]


Aha... widać, ze ten 'Jezusek' który prowadzi blog, wykasował po raz pierwszy wszystkie posty z linkami - widać, że PRAWDY sie przestraszył. No ale taka cenzura o czymś już świadczy. :))) 27.06.2007, 13:01 :: 91.196.9.38   INVOLVER SCEPTYKOWI


3. Utrzymuje się tam też, że "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem". Czemu nawiązanie do katolicyzmu?

### Czemu nawiązanie do katolicyzmu... ??? Bo to znów cytujesz ‘’proroczynię’’ Sybillę - a to z masonerią i syjonizmem nie ma nic wspólnego, gdyż te proroctwa pochodzą sprzed 3000 lat i przepowiedziane jest w starym testamencie, ze Syn Boży się narodzi, a gdy to miało nastąpić, to pośród ludzi na ziemi wytworzył się specyficzny klimat oczekiwania i przeczucie, ze coś się wydarzy i nawet wielka filozofia grecka już wydała wielkich męzów, którzy sprecyzowali pojęcie absolutu, odkryli i określili wspaniale moralne zasady – co się pokrywało z nauką Chrystusa (będącego BOGIEM-CZŁOWIEKIEM W JEDNEJ SUBSTANCJI – w co uwierzyć nie chce KASANDER i blądzi w fałszywych zakamarkach i wymysłach ludzi, którzy nie widzieli, nie byli świadkami, przekręcali to co usłyszeli, albo źle interpretowali [bo nie każdy zyskuje Ducha Świętego, albo z przekory i nienawiści to czyni co obserwujemy pośród nas codziennie w kłamstwach wszelkiego rodzaju :)), w różnych obowiązkach i przekazywanych informacjach przefałszowywanych dla naszego, a nie cudzego dobra – jak u dzieci hehe])
I jeszcze muszę dodać pytająco::: Czy Ty nie wiesz, ze >>> PAPIEŻ TO ZASTĘPCA CHRYSTUSA NA ZIEMI, a więc patrząc od drugiej strony, to przecież "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem" >>> - co jest równoważne i zastępcze.
Chrystus działa w KOŚCIELE i poprzez KOSCIÓŁ. A wiec Chrystus nie musi w swojej osobie być pośród nas i na tym polega potęga wiary::: ''BŁOGOSLAWIENI CI KTÓRZY NIE WIDZIELI, A UWIERZYLI''. Tylko, że nie każdy jest tą łaską wiary obdarowany, gdyż aby poznać Chrystusa, trzeba w modlitwie i skupieniu [w medytacji z Bogiem] o nią prosić, trzeba się nim rzeczywiście interesować i Go chcieć poznać (ale znikąd go nie poznasz i przez nic się do niego nie przybliżysz, jak przez JEGO KOŚCIÓŁ - GDYŻ TO ON JEST ŚWIADKIEM JEGO ISTNIENIA I GŁOSEM - TO CHRYSTUS ZALOŻYŁ KOŚCIÓŁ I PRZEZ NIEGO DZIAŁA, EMANUJE NA LUDZI (TAM WŁAŚNIE PRZEKAZYWANA JEST WCIĄŻ ŻYWA, PIERWOTNA PRAWDA W PEŁNI I BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ. PRZEKAZYWANA BEZPOŚREDNIO OD ŚWIADKÓW I PRZEZ UPOWAŻNIONYCH OJCÓW KOŚCIOŁA DZIALAJACYCH POD NATCHNIENIEM DUCHA ŚWIĘTEGO I IM WIĘCEJ DARÓW OD NIEGO DOSTAJA, TYM Staja SIĘ DOSKONALSI W Czynach I RADYKALNI W POSTĘPOWANIU); Chrystusa [IDEAŁ CZŁOWIEKA, DO KTÓREGO WINNIIŚMY DĄŻYĆ W NAŚLADOWANIU, ABY SIĘ ODMIENIAĆ I USZLACHETNIAĆ SWE CZYNY] nie poznasz z fałszywych piśmideł, gnozy, kabały czy lewackich brukowców ziejących kłamstwem i dezinformacją, oraz pustką duchową).
Duch Święty działa przez słowo ewangelizacji, które winno dotrzeć do każdego ucha ludzkiego na Ziemi (a obecnie nie ma ku temu przeszkód przez satelity :))). Kto w Niego uwierzy - ten będzie zbawiony, a kto Go odrzuci, do tego na sadzie ostatecznym nie przyzna się i Jezus.

4. I wreszcie, że będzie to "międzynarodowy kościół" a nie synagoga - jak na Syjonistów przystało?

### No jest przepowiedziane, że ''NASTANIE JEDEN PASTEŻ I JEDNA OWCZARNIA'', czyli dedukując, że KOSCIÓŁ ZWYCIEZY W SWEJ PIELGRZYMCE PRZEZ WIEKI I ZDOBĘDZIE DLA CHRYSTUSA I BOGA CAŁY SWIAT. Zaznaczam tez, że modlitwa tego dzieła Chrystusa przyczynia się do skrócenia mąk dusz czyśćcowych, i takich grzeszników niepokornych jak KASANDER, a także jest drogowskazem dla błąkających się w mrokach zła i zatracenia – zatem ma Wielka Misję i nie podarmo tyle ludzi ginie za niego i cierpi – bo głęboko wierzą i ufają, a to jest w tym właśnie najciekawsze i motywujące do poznania i utrwalania. Kto prawdziwie uwierzy w Boga i poczuje z Nim zjednoczenie – ten już nigdy Mu nie zbluźni i nie da sobie wyrwać wiary – to dla ludzi pokroju KASANDRA.
=====
Pomijam w tym wpisie fakt, że już dawno odkryto, że to było całkiem nie antysemickie "dzieło" i kto i kiedy go przerobił, bo Ty w to nie wierzysz. Bądź więc łaskaw odnieść się do moich wątpliwości.
Pozdrawiam

### Abyś zrozumiał, ze to pismo nie jest antysemickie (bo potępia tylko grzechy niewiernych, a nic ci nie zrobię, skoro akcja toczyła się właśnie w semickim zakątku świata :] i nigdzie indziej i z semitami miało się tylko do czynienia hehe), to posłuchaj sobie wpierw, co zalicza się u żydów za antysemityzm: [wuwuwu(kropka)polskatelewizja(kropka)com]
Wystarczy mieć zainstalowanego Windows Media Playera i nacisnąć na poniższej stronce trójkącik PLAY i przesłuchać te kilka plików dźwiękowych - a wtedy juz będziesz Drogi mądrzejszy o kolejne doświadczenie życiowe. Posłuchaj o Żydach od ust tych, którzy maja na codzień doczynienia w dialogu miedzy nimi.
Ja tylko lekko podpowiem, że dziś za antysemitę i za antysemickie uchodzi wszystko to, co nawet żydom nie zdążyło zawinić. poprostu oni zbijają kasę na przedsiębiorstwie HOLOKAUST. Przykładowo Polska (jako najbardziej bezpieczna przystań dla żydów przez setki lat przez co tylko w Polsce nałożono bezwzględną karę śmierci na każdego, kto kryje żyda) nie kolaborowała z hitlerowcami podczas II WŚ jako jedyny okupowany przez nazistów kraj i niestety próbują ci ''UFOLUDKI" naszemu społeczeństwu przez żydo-gadzinówki Gazeta Wyborcza, NIE, tvn, Polsat (i inne tego typu z kapitałem niemieckim, bo Niemcy też chcą wykorzystać tę sytuacje i złamać Polskę, osłabić i uszczknąć coś od nas za utracone ziemie zachodnie Polski) wmówić, że jesteśmy winni ich śmierci, bo żydzi zginęli na polskiej ziemi :))) a zatem wymusili na naszym żydowskim prezydencie Kwaśniewskim, żeby przeprosił za nieistniejące winy Polaków i ten (zdrajca posłuszny żydo-lichwiarzom współbratnim, bo wkońcu to nie on zapłaci ale Polacy - goje których oszukiwał przez 10 lat) to uczynił, a skoro przeprosił, to na świecie jest utarte, ze w parze z przeprosinami idą wypłaty odszkodowań - ot i juz dwa razy w ciągu dwóch lat kadencji tego rządu odwiedziło nas przedsiębiorstwo HOLOKAUST z USA - a zatem wszystko jasne.
 27.06.2007, 12:56 :: 91.196.9.38   INVOLVER


Sceptyku, ja współczuję Ci z mojej strony tego, co doswiadczyłeś w życiu. To napewno rzutuje na całe twoje życie i musisz żyć z tym doświadczeniem o tym, jak podli są ludzie i do czego są zdolni ludzie na ziemi. Napewno Ty nie jesteś pierwszym ani ostatnim, a Europa jeszcze nie raz doswiadczy wojen z powodu złych ludzi. którzy próbują narzucać siłą swoje ideologie, albo próbują przejać bogactwa innego narodu.
Niestety większosć ludzi jest tylko zwykłymi pionkami w grze.
To nie jest tajemnica, że wielu naszych dzisiejszych prominentów wysoko ustawionych, aniołkami nie byli. To są ludzie, któzy na skutek wojen zdobyli władzę w państwie polskim przemocą. najcześciej jest tak, ze ojcowie, matki i bracia, oraz siostry tych, któzy dzis są osobami publicznymi, mieli grunt do demokracji przygotowany właśnie przez ich najbliższych.
Aby zdobyć władzę, pieniądze i monopol na słowo w państwie, musieli mieć wyczyszczone przedpole z wszystkich wrogów poprzedniego ustroju komunistycznego. Niestety sprawiedliwości i PRAWDY żeśmy sie po ,89 roku nie doczekali i nie było żadnej lustracji, dekomunizacji, ani deUBekizacji.
Złe w tym wszystkim jest to, że nie potępiono również tych, którzy wzorce postępowania wobec ludzi brali właśnie od przestępców, od morderców i od kłamców ze swych rodzin i ze swego srodowiska. niestety okrągły stół to była zdrada narodu, bo poprzednia władza dogadała się z tymi, którzy mieli ją kryć w demookracji i porostu dalej zaocznie przejmowali majatki i kręcili interesy, albo wystawili swoje rodziny itd.
To prawda, że Stoltzman to ojciec Kwaśniewskiego i ze mordował niewinnych patriotów polskich za to, że walczyli o niepodległosć i stanowili zagrożenie dla władzy. Ale dzis powinnismy o tym krzyczeć na ulivcy, bo ludzie o tym niewiedzą, inni zapominaja, a jeszcze inni żyli i będą żyć w nieświadomosci cieprpienia tego narodu. Należy się domagać sprawiedliwości nawet po śmierci, nawet po latach. naród polski tego zapomniec nie moze i historia powinna zdrajców ocenić jendogłosnie.
Co do protokołów, to chciałbym zaznaczyć, że one są spisane ze scenogramów rozmów w srodowiskach masońskich i ludzi, którzy poza plecami narodów, radzili jak zniszczyć chrześcijaństwo, jak wyrwać nam wiarę w Chrystusa, który jest skazą na honorze wielu ludzi i nie daje im spokoju.
Tam w protokołach, nie ma nic dodanego od osób drugich.
Jeśli zatem myślisz, że są antysemickie, to musi być to twoje subiektywne wrażenie, być moze nawet wynikajace z przekarmienia się żydo-komunistycznymi mediami które są dominujace w Polsce i które winę za śmierć żydów, próbują zrzucić na Polaków, żebyśmy im wypłacili odszkodowania (po przeprosinach żyda Kwasniewskiego w imieniu całego narodu polskiego, choć jego ojciec żyd, brutalnie wyrzynał Polaków, gojów) i żebyś my za 'karę' oddali im władzę nad soba w zamian za wyrównanie tych rzekomych warunków. Ale to tylko kolejny dowód perfidii tego narodu, który nienawidzi Chrystusa od czasów, kiedy im dopiekł słowem za swego przebywania fizycznego posród nich, pośród faryzeuszy.
Pamiętaj, że jeśli już dziś nie zaczniemy studiować tych spraw zakrywanym przez naród i nie zaczniemy o nich głosno rozprawiać w naszych srodowiskach, to naród wpadnie w szpony takich wlaśnie przestępców juz bezpowrotnie, a wtedy dopiero poznasz, co to jest lichwa i jaka jest siła niszcząca i wyjaławiajaca umysły ludzkie, kiedy to szatańskie drzewo zapanuje nie tylko nad Polska, ale i nad całym światem.
Zydzi mają zakusy takie jakie mają, bo maja w swej torze zapisane, że są nadludxmi i że ich wiara jest najważniejsza, a ich dusza jest wazniejsza dla Boga niz nasza, o ile wogóle nasza gojów dusza liczy się dla Boga - czyli to komunizm i faszyzm wziaść się mogły i uroić posród takich ludzi, którzy maja takie skrzywione dopisane przez siebie wbrew woli Boga prawa. Efekty takich skrzywiń poznalismy juz i nie dajmy wodzić się za nos mediom, bo one niszczą KOSCIÓŁ tylko dlatego, że w mediach zasiadaja ci źli ludzie i chcą zniszczyć źródło PRAWDY i pozbyć się swojego wroga, jakim dla nich jest PRAWDA głoszona przez KOSCIÓŁ na cześć i chwalę Boga i dla sprzwiedliwosci.

W kolejnym poscie prześlę Ci dokończenie pkt 3-ci i ten 4-ty. 26.06.2007, 15:27 :: 89.79.211.21   Sceptyk


Witaj Involverze. (Przepraszam gospodarza, że ucinamy sobie dyskusję na jego blogu). Od końca. Ad3 - jest. Brakuje Ad4. Staram się znajdować PRAWDĘ, ale to jest trudna sprawa, bo skąd mogę wiedzieć, że dana informacjato prawda. Czasem udaje mi się zweryfikować pewne informacje, bo o pewne fakty sam się otarłem. Tak było np. w przypadku artykułu o ojcu poprzedniego prezydenta. Był on m.in. podobno odpowiedzialny za śmierć partyzanta Andrzeja T. Tak się złożyło, że napoczątku lat sześćdziesiątych poznałem i zaprzyjaźniłem się z Józefem T, - bratem Andrzeja. Od niego dowiedziałem się, że Andrzej został aresztowany w Szczecinie i był wysłany w kolejowej więźniarce do Lublina, gdzie działał podczas wojny i tuż po niej (więc tam go miano sądzić). Do Lublina nie dotarł, a rodzinie powiedziano, że zabił się wyskakując z pociągu próbując uciec. A według cytowanego artykułu (1995) miał zostać zamordowany przez Stolzmana w kazamatach UB w Białogardzie. I tenże Stolzman miał potem zmienić nazwisko i w tym samym Białogardzie być przez długie lata szanowanym dyrektorem szpitala? Takich "otarć" było w moim życiu kilka. Więc jak mam wierzyć temu, "co do wierzenia podano", a ja nie znajduję wystarczających dowodów.
"Protokóły" miałem z polskiego wydania chyba z końca lat dwudziestych - po ojcu. Ok. dziesięć lat temu dostałem "Protokóły" i w pewnym sensie następną po nich księgę (pamiętam tylko autora: Henry Ford - chyba pseudonim) po rosyjsku, dostałem od znajomego Syryjczyka (studiował w Kijowie i chyba tam je dostał). Były pisane rosyjskim jeszcze przed zmianą pisowni (mnóstwo "twiordych znakow"), ale już po rewolucji. Niestety zobaczył je u mnie pewien bibliofil i dotąd błagał, aż mu je dałem. Ale nie mam wątpliwości, ze to są "dzieła" pisane jako antysemickie.
Pozdrawiam 25.06.2007, 21:10 :: 91.196.9.38   INVOLVER


Drogi Sceptyku. Czy Ci ktoś kazde wierzyć?? Przecież jak ktoś kogoś naucza, czy komuś tłumaczy, to nie zmusza cię, zebyś w to wierzył. To poprostu samo działa. ja chciałem Cię drogi współforumowiczu zachęcić jedynie do poznawania PRAWDY, do jej szukania i do gmerania po internecie w poszukiwaniu tego, co trzeba, bo pośród tego co jest najcenniejsze, to większosć materiału jest fałszywym śmieciem, mającym zakryć i przygnieść PRAWDĘ, żeby nikt na jej ślad tak łatwo nie wpadł.
Zreszta żeby zawsze cokolwiek znaleźć, czy pojąć, to trzeba się natrudzić żeby to osiągnąć. Ja tylko zaznaczyłem i to w małym stopniu to, co tak naprawdę można pojać dopiero wtedy, kiedy do tego liźniesz. Nie mozna przecież wierzyć czemuś i w coś, kiedy tylko się o tym usłyszy, bo w dzisiejszym świecie jest posród ziiaren masa plew, które trzeba odsiac iwiedzieć jak to zrobić (umiec je odsiać).

I jeszcze jedno. Z niezrozumiałego powodu moderator strony, usunął moją drugą część wypowiedzi. nie wiem czy ja zeście widzieli, czy jeszcze raz spróbować ją wkleić to ad pkt 3 i 4 Sceptyka pytań. 23.06.2007, 23:56 :: 89.79.211.21   Sceptyk


Przykro mi Involverze, ale absolutnie mnie nie przekonałeś, bo Twoje odpowiedzi na moje wątpliwości to - jak mawiał jeden z przyjaciół - "wyjaśnianie metodą kolejnych zaciemnień".
Pozdrawiam 23.06.2007, 23:13 :: 83.27.178.11   Hindu


"BŁOGOSLAWIENI CI KTÓRZY NIE WIDZIELI, A UWIERZYLI"
To o mnie!!!! Nie widzialem Bogini Maha-Kali a uwierzylem :) 22.06.2007, 19:34 :: 91.196.9.38   INVOLVER c.d.


3. Utrzymuje się tam też, że "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem". Czemu nawiązanie do katolicyzmu?

### Czemu nawiązanie do katolicyzmu... ??? Bo to znów cytujesz ‘’proroczynię’’ Sybillę - a to z masonerią i syjonizmem nie ma nic wspólnego, gdyż te proroctwa pochodzą sprzed 3000 lat i przepowiedziane jest w starym testamencie, ze Syn Boży się narodzi, a gdy to miało nastąpić, to pośród ludzi na ziemi wytworzył się specyficzny klimat oczekiwania i przeczucie, ze coś się wydarzy i nawet wielka filozofia grecka już wydała wielkich męzów, którzy sprecyzowali pojęcie absolutu, odkryli i określili wspaniale moralne zasady – co się pokrywało z nauką Chrystusa (będącego BOGIEM-CZŁOWIEKIEM W JEDNEJ SUBSTANCJI – w co uwierzyć nie chce KASANDER i blądzi w fałszywych zakamarkach i wymysłach ludzi, którzy nie widzieli, nie byli świadkami, przekręcali to co usłyszeli, albo źle interpretowali [bo nie każdy zyskuje Ducha Świętego, albo z przekory i nienawiści to czyni co obserwujemy pośród nas codziennie w kłamstwach wszelkiego rodzaju :)), w różnych obowiązkach i przekazywanych informacjach przefałszowywanych dla naszego, a nie cudzego dobra – jak u dzieci hehe])
I jeszcze muszę dodać pytająco::: Czy Ty nie wiesz, ze >>> PAPIEŻ TO ZASTĘPCA CHRYSTUSA NA ZIEMI, a więc patrząc od drugiej strony, to przecież "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem" 22.06.2007, 19:31 :: 91.196.9.38   INVOLVER


Drogi SCEPTYKU. Trochę Ci się namieszało, albożeś plotek się nasłuchał i nie dokońca wiesz co do czego poprzypinać – a na pewno ’’protokołów’’ nie czytałeś, lub próbujesz mnie na próbę wystawić.

>>> 1. Czemu "Protokoły" kończą się: "Podpisane przez reprezentantów Syjonu Stopnia 33" - Co oznacza ten "Stopień 33"? Nie spotkałem się dotychczas z jakimiś stopniami w organizacjach żydowskich. (Natomiast u masonów - tak).

### Otóż Stopień 33 to stopnie wtajemniczenia (od najprostszych, do coraz trudniejszych moralnie i coraz bardziej bezwzględnych, mrocznych i brutalnych jak np uczestniczenie w mszach satanistycznych, wzywanie złych mocy, oraz gwałt i morderstwo wybranej ofiary, aby udowodnić swą lojalność, posłuszeństwo i nienawiść do gojów [słabsi, czyli niezłomni moralnie, odpadają już przy najniższych i najsłabszych] -by się z nimi nie kumotać i nie ujawnić sekretów, ze względu na bezwzględność tego, jak destruktywną wojnę prowadzi się za zasłoną finansową i jakich przekrętów dokonuje się w manipulacji pieniędzmi, a te najwyższe stopnie są rejestrowane świadków, aby każdy miał w tym kręgu cos na przeciwnika, w razie zdrady by jego czyny ujawnić). Ten kto przejdzie te wszystkie stopnie takiej jakby sekty, to będzie miał dostęp do pewnych sekretów pewnych rodzin światowej oligarchii, które trzymają pieczę nad niemal całym majątkiem świata. I choć nazwiska tych rodzin są w opinii publicznej wymieniane, to jednak wszystko co czynią niemal nie przecieka do gawiedzi gojów, a media enigmatycznie i pokrętnie o nich wspominają i to stawiając ich w wybielającym świetle, w dodatku rzadko, przelotnie i bez przykuwania większej uwagi.
Ale moim zdaniem ta masońska maskarada, to tylko takie zajęcie i zabawa dla gawiedzi masońskiej, aby napełniać się mocami i podniecać się tym, jaką władzę posiadają - podobnie jak to było u hitlerowców, gdzie po nich w wielu zamkach europy najwyżsi rangą i najbliżsi Hitlerowi również mieli takie swoje ceremonie i stopnie wtajemniczenia podczas uprawiania okultyzmu i wzywania boga wojny - co niegdyś przedstawiano na DISCOVERY, jak wojska USA+Anglii+Francji odkrywały takie przeróżne mroczne i tajemnicze miejsca ceremonii nazistowskich, podczas których ładowali się złą mocą i energią, przewrotnie nazywając ją dobrem – co potem przelewało się na czyny tych opętanych szaleńców rządnych krwi u wrogów rasy panów (będącej boską rasą), do których zaliczał się także każdy odmieniec z innej rasy (takie właśnie rzeczy dzieją się z pysznymi, samolubnymi ludźmi, kiedy w miejsce Boga [który powinien być zawsze na pierwszym miejscu u człowieka] stawia się siebie, stawia się człowieka – co prowadzi do destrukcji nie tylko umysłowej, ale i cielesnej, a wraz z tym i do zatracenia duszy).

2. W "Protokołach" wielokrotnie napisano o nadejściu "króla z krwi Syjonu z rodu Dawidowego". Przecież jedynym królem żydowskim w ostatnich dwóch tysiącach lat (wg NT) był Jezus - faktycznie z rodu Dawidowego.

### W ''protokołach'' czegoś takiego absolutnie nie było. Chyba nie wiedziałeś, że takie coś pochodzi z niejakich przepowiedni Sybilli, co było w przedwojennej Polsce rozprowadzane, ze względu na bliskie zbieżności przepowiedni owej Pani (prorokini pochodzącej gdzieś z 3000 lat temu za czasów króla Salomona) z owymi piekielnymi czasami totalitaryzmów i potwornej wojny, która przyniosła tak wielkie żniwo i przelało się tyle krwi, ile świat w przeszłości nigdy nie widział.
Ja osobiście wierzę, że jest tam w tych przepowiedniach trochę prawdy, ale osobiście w pełni wszystkich malowniczych szczegółów nie przyjmuję za prawdziwe, choć ładnie one brzmią, gdyż wiadomo, że teksty jej przepowiedni spisane było tylko w niewielkiej ilości i zaginęły w pożodze miasta za czasów panowania imperium rzymskiego, a badania wskazują, że zostały odtworzone z czyjejś głowy (a zatem z drugiej ręki), a zatem po drodze ktoś je ubarwił w pewnych miejscach, a potem jeszcze kilka wieków temu znów zostały poprawione - co widać z charakteru tekstu.
I faktem jest, że żydzi znienawidzili Chrystusa, gdyż sekta faryzeuszy była potwornie zaślepiona, pasożytnicza, brutalna i fałszywa (jak dziś masoneria żydowska i oligarchia żydowska rządząca światem, która blędnie odczytuje Pismo Święte i wierzy, że Bóg ześle im Syna tylko wtedy, kiedy przygotują świat na jego przyjście, czyli kiedy przejmą doszczętnie nad nim władzę) – a nie jest tajemnicą, że prawo i rytuały (które żydzi wymyślają sobie sami i wikłają sens SŁOWA BOZEGO) jest bardzo surowe, skomplikowane i wpisane w talmud, gdzie wyraźnie wywyższają swój naród (stąd właśnie te naleciałości o rzekomo mściwym Bogu i posądzenia Go o mściwość przez nieznawców, fałszerzy, ateistów), a trzeba pamiętać, że mieli wtedy ponad 350 nakazów i zakazów, podczas gdy Chrystus powtórnie wyprostował i przypomniał, że są dwa podstawowe prawa, wokół których wszystko się toczy i do których się zbiegać powinno: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, cała swoją duszą (PIERWSZE TRZY PRZYKAZANIA DEKALOGU), a bliźniego swego, jak siebie samego (KOLEJNE SIEDEM PRZYKAZNAŃ DEKALOGUU).
I w tym momencie trzeba wiedzieć, że żydzi będą potwornie uciskać ludzi na świecie i wprowadzą kontrolę nad każdą jednostką (numerkiem - osobą), aby manipulować i terroryzować, żeby zniewolić każdego, by mogli czuć się bezpiecznie i by robić gigantyczna lichwę na niewolnikach gojach (nie-żydach – czyli bydle) (bo do tego prowadzi zaślepienie ludzi mamoną - co znamy notorycznie z przeszłości, teraźniejszości i napewno będzie narastać w przyszłości).
Wtedy świat stanie się nie do zniesienia i wtedy powtórnie zstąpi z Niebios w blasku chwały, miłości i pokoju (wg danej nam obietnicy) sam Mistrz (tak czczony w modlitwach chrześcijan i oczekiwany z wiarą na powtórne Jego przyjście, aby na ziemi zapanował pokój i dobro). Wtedy to żydzi uwierzą i nastąpić ma to oczekiwane masowe nawracanie się żydów (narodu wybranego pośród którego przyszedł Jezus na świat, aby dać nam wzorce postepowania), którzy jako ostatni dołączy do grona chrześcijan na tej Ziemi
P.S .– wyobraźcie sobie, do jakiego zniewolenia i nadzorowania prowadzi nas coraz bardziej przyspieszająca technicyzacja i nauka, gdzie w przyszłości niedługiej możliwe będzie dosłownie wszystko, a co jeśli nad tym wszystkim pieczę trzymał będzie jakiś psychol?!?!?! Przecież każdy człowiek może stać się nieobliczalny. I odwrotnie patrząc, przecież taki postęp może się wspaniale przysłużyć ludzkości w bezpieczeństwie i wychowywaniu na prawdziwie dobrych ludzi – wszystko zależy od tych, co to kontrolują i co nauczają i w jakim celu wykorzystują.

3. Utrzymuje się tam też, że "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem". Czemu nawiązanie do katolicyzmu?

### Czemu nawiązanie do katolicyzmu... ??? Bo to znów cytujesz ‘’proroczynię’’ Sybillę - a to z masonerią i syjonizmem nie ma nic wspólnego, gdyż te proroctwa pochodzą sprzed 3000 lat i przepowiedziane jest w starym testamencie, ze Syn Boży się narodzi, a gdy to miało nastąpić, to pośród ludzi na ziemi wytworzył się specyficzny klimat oczekiwania i przeczucie, ze coś się wydarzy i nawet wielka filozofia grecka już wydała wielkich męzów, którzy sprecyzowali pojęcie absolutu, odkryli i określili wspaniale moralne zasady – co się pokrywało z nauką Chrystusa (będącego BOGIEM-CZŁOWIEKIEM W JEDNEJ SUBSTANCJI – w co uwierzyć nie chce KASANDER i blądzi w fałszywych zakamarkach i wymysłach ludzi, którzy nie widzieli, nie byli świadkami, przekręcali to co usłyszeli, albo źle interpretowali [bo nie każdy zyskuje Ducha Świętego, albo z przekory i nienawiści to czyni co obserwujemy pośród nas codziennie w kłamstwach wszelkiego rodzaju :)), w różnych obowiązkach i przekazywanych informacjach przefałszowywanych dla naszego, a nie cudzego dobra – jak u dzieci hehe])
I jeszcze muszę dodać pytająco::: Czy Ty nie wiesz, ze >>> PAPIEŻ TO ZASTĘPCA CHRYSTUSA NA ZIEMI, a więc patrząc od drugiej strony, to przecież "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem" 22.06.2007, 13:12 :: 83.8.37.52   B.O.


91.196.9.38:
"Zresztą lubujesz sie w kłmastwie i tak umrzesz, że będziesz kwiczał jak zarzynany wieprzek i nic ci juz nie pomoże. Już jesteś ponurakiem i bredzącym nawiedzonym opętańcem, (...) pochodzącycm z diabelskich źródeł (...) tylko że szatan zinterpretuje to po swojemy (żeby zwiesć i wykrzywić rzeczywistosć)"

Ot i cała chrześcijańska metodologia stosowana. Gdy puszczają nerwy bo nie da się fikuśnym argumentem, to należy wziąć na strachy przywołując na pomoc diabła. Co wy byście poczęli bez tego szatana nieszczęśnicy? I jeszcze kąsa rękę która mu jeść daje. Nieodrodne dziecko Jehowy, tak samo butne, niedowartościowane i pomieszane umysłowo. Trudno się dziwić - jaki pan, taki kram.

prawiczek:
"Pragnę ci przypomnieć, że KOSCIOŁ ma nizmienne stanowisko w kwestii swego dzidzictwa - od 2000 lat"

Hehe.. dobre :D A doszli do wspomnianego stanowiska - że tak użyję sportowej terminologii - drogą eliminacji, jakkolwiek nie była to rozgrywka fair play ;)

Podniecasz się teorią, że CYKLON-B nie był "be" tylko Żydzi byli "be", a "cacy" jest chrześcijaństwo, zwłaszcza rzymsko-katolickie. Gdy zmądrzejesz, przestaniesz wybierać między dżumą a cholerą.

prawiczek:
"Duch Święty napełniajacy czystego człowieka odsłania tą PRAWDĘ i piękno"

Pomódl się o nią prawiczku. Jeśli się odważysz - nie o katolicką prawdę lecz tą bezpartyjną. Oby stała się i twoim udziałem ;) 22.06.2007, 11:27 :: 89.79.211.21   Sceptyk


Brawo Wielonickowy 91.196.9.38. Powołałeś się na "Mędrców Syjonu". Czytałem, ale mam szereg pytań.
1. Czemu "Protokoły" kończą się: "Podpisane przez reprezentantów Syjonu Stopnia 33" - Co oznacza ten "Stopień 33"? Nie spotkałem się dotychczas z jakimiś stopniami w organizacjach żydowskich. (Natomiast u masonów - tak).
2. W "Protokołach" wielokrotnie napisano o nadejściu "króla z krwi Syjonu z rodu Dawidowego". Przecież jedynym królem żydowskim w ostatnich dwóch tysiącach lat (wg NT) był Jezus - faktycznie z rodu Dawidowego.
3. Utrzymuje się tam też, że "król żydowski będzie rzeczywistym papieżem". Czemu nawiązanie do katolicyzmu?
4. I wreszcie, że będzie to "międzynarodowy kościół" a nie synagoga - jak na Syjonistów przystało?
=====
Pomijam w tym wpisie fakt, że już dawno odkryto, że to było całkiem nie antysemickie "dzieło" i kto i kiedy go przerobił, bo Ty w to nie wierzysz. Bądź więc łaskaw odnieść się do moich wątpliwości.
Pozdrawiam 22.06.2007, 10:43 :: 91.196.9.38   :D Aleś KASANDER OSZUST


aha i jeszcze jedno... jakoś po tobie nie widać żebyś zglębial ducha, ale go wlaśnie sobie zaciemniasz i staczasz sie coraz bardziej. Sokrates juz odnalazł u schylku życia to co poszukiwał, ty natomiast tego nie odnjadziesz, bo masz przed sobą i ślepy na to jesteś, jak św Paweł, gdy miał ''łuski na oczach''. Poresztą co takiego odnajdziesz mądrego i lepszego, skoro stawiasz sie w miejsce Boga, a wtedy tylko sie cofasz i niszczysz - jak wszyscy filozofowie twego pokroju, którzy ze strachem malujacym się na twarzy umierali szcześcia za życia nie zaznawszy. KOSCIÓŁ zna doskonale tę filozofię, która panowala w całej ówczesnej Grecji i sie niemartw, bo to co najlepsze w niej powstało, okazało sie zbieżne z tym, co zostało przekazane od Mistrza, który narodził się jako człowiek w tej substancji co my jesteśmy, ażeby wskazać nam drogę postępu, miłosci i zgody - i tak jest do dziś (patrz prawdziwych i praktykujących katolików) - TO JAKO NA DOWÓD PRAWDZIWOŚCI I SŁUSZNOŚCI TEJ WIARY. 22.06.2007, 10:24 :: 91.196.9.38   :D Aleś KASANDER ŚMIESZNY


Za dużo czytasz pierdoł pozmyślanych w XX wieku, a czy te z XX są wiarygodniejsze od tych z wiarygodnych źródeł zgromadzonych w Watykanie ??? Muszę powtórzyć, że wspaniale daleś się żydostwu wciagnąć w wir otępienia. Pragnę ci przypomnieć, że KOSCIOŁ ma nizmienne stanowisko w kwestii swego dzidzictwa - od 2000 lat, a żydzi po powstaniu chrześcijaństwa, pomajstrowali w torze, pozmieniali, podopisali faszystowsko-komunistyczne hasełka ksenofobiczne i właściwie z prawdziwym Bogiem Miłości, to juz wogule oni nic nie mają, tak jak fundamentaliści islamscy, ktrzy wypaczaja od wieków PRAWDĘ o Bogu. Masz się za mędrca, ale w rzeczywistosci karmisz się błotem i chłamem, nieuporządkowanym i pochodzącycm z diabelskich źródeł, bo nieraz ten księciu upadły juz nawiedzał i objawiał się ludziom w fałszywej postaci za Matkę Bożą nawet podszyty, aby zwieść człowieka i KOSCIÓŁ.
Twoja wiedza jest marnej jakosci i równa zeru. Zresztą lubujesz sie w kłmastwie i tak umrzesz, że będziesz kwiczał jak zarzynany wieprzek i nic ci juz nie pomoże.

Już jesteś ponurakiem i bredzącym nawiedzonym opętańcem, a co będzie w miarę postępu tego procesu karmienia się głupotami, zamiast kwintesencją dobra. nawet nie jesteś w stanie wyjasnić, jak w wierze judeo-chrześcijańskiej są tak szlachetne zasady wypisane, przestrzegane i nie zrozumiesz dlaczego tak jest, bo w łajnie wolisz się taplać - już ci to powtarzam poraz drugi. Czy takie zasady i przykazania mogą pochodzić od takich łajdaczących sie i puszczalskich dewiantów co ty tu wymieniasz?? I jak tak źli ludzie mogli by wymyśleć przestrzegania tak pięknych zasad, szlachetnych - jak w KK... pewnie ci pysk zatka, ale zawsze cos wymyślisz w obejści i bajeczkę kolejną sklecisz, bo musisz udawać, ze wiesz więcej.

Ja ci powiem krótgko i jasno. ty wiesz swoje, a jmy wiemy swoje i tak juz zostanie. Twoje argumenty sa nieprzekonujace wzgledem tego, co dzis jest mówione, gloszone, spisane i przestrzegane w KK od samego początku i wszystko poukładane w logiczna calosć - tylko że szatan zinterpretuje to po swojemy (żeby zwiesć i wykrzywić rzeczywistosć), a Duch Święty napełniajacy czystego człowieka odsłania tą PRAWDĘ i piękno :))). 21.06.2007, 21:31 :: 91.196.9.38   ODSŁONA 2-ga c.d. 2


Ale przede wszystkim opanujemy szkolnictwo. Przez to rozpo¬wszechnimy pojęcia, jakie są dla nas pożyteczne i ukształtujemy mózgi według naszej chęci. „Francja padła już ofiarą, obecnie czas na Polskę">Pius X„wielu straszliwych cio¬sów"„religia">„Wojny przeciwko Kościołowi we Francji, trwającej już dwadzieścia lat"„wizjonerzy">„likwidacji">„socjaldemokra¬cji">LassusReading>Fisher 21.06.2007, 21:29 :: 91.196.9.38   ODSŁONA 2-ga


Myli się ten, kto sądzi, że pałam nienawiścią do żydostwa (które zapisało się w aktach europy jako wyzyskiwacze i mordercy gojów), które taką nienawiścią emanuje do Chrystusa, odrzucając Jego naukę i promując w Jego miejsce (u siebie Go pomijając) wszelką (oczywiście u gojów) kabałę, gnozę, a także, to na czym kosztem otumaniania i niszczenia umysłów (i dusz) gojów można zbić niezłą kasę: astrologię, okultyzm, eterykę (słowem wszystko to co uzależnia, opętuje ducha i go niszczy także z ciałem prowadząc takiego człowieka na manowce i do unicestwienia, do śmierci) promując (w okupowanych przez laickie towarzystwo żydo-kracji) mediach tylko wszystko to co sprzeczne z chrześcijańską wizją, aby doprowadzić do destrukcji zintegrowane społeczeństwo, aby takim podzielonym społeczeństwem można było lepiej sterować i napuszczać jednych przeciw innym sterując nastrojami i niwelować niebezpieczeństwo powstań przeciw żerujacych na społeczeństwie gojów władzy. Napędza się bajeczki o UFO, rozprowadza na lewo używki (często za co zarabiają rządy państw przymykając oko na procedery narkotykowe), oraz szerzenie pornografii (wyciągając kasę na wszelkie bzdety nastawianych gojów mentalnie na konsumpcję i pozory w tym szczęścia) kusząc (najprzeróżniejszymi sposobami, wyglądem, opakowaniem) i siejąc coraz to nowsze bajki, wymysły i obiecanki na temat sprzedawanych towarów, że niby każdy nowy jest lepszy od poprzedniego (a często się okazujemy zawiedzeni, albo poprostu nie widzimy różnicy po poprzednim tańszym).

Czyż prawdziwy rozkwit europy nie nastąpił w momencie masowej eksterminacji żydostwa i usuwania/wydalania tej pasożytniczej rasy oszustów z państw europy po 1917 roku, a już szczególnie w chwili kulminacji tego procesu po II WS ?? Niech to da wszystkim do myślenia.

No a teraz nieco z innej beczki – cytat pewnej mądrej księgi:

>>>Żydostwo jako formacja anty chrześcijańska>Obydwie te formy oznaczają jed¬no: wyznanie i narodowośćRdzeniem i osią tych antyludzkich ludobójstw była rzeź i zniszczenie„Protokoły Mędrców Syjonu".>judaizmMówi lwowski rabin w 1906 rokuDlatego musimy zarazić Kościól duchem swawoli, niewiary i brakiem wszelkiej karno¬ści (...) Kaplanów musimy zarzucić całą masą szyderstw i wykazywać skandale z ich prywatnego życiaReligia chrześcijańska musi być wycofana ze szkólŻydzi muszą położyć kres nieroze¬rwalności małżeńskiej i doprowadzić do państwowych ślubów cywil¬nych. Francja padła już ofiarą, obecnie czas na Polskę1869>aby rozpatrywać nasze postępy ku opanowaniu świata„Protokołach Mędrców Syjonu">Usiłujemy zastąpić złoto w obiegu przez banknoty, kasy nasze wchłoną złoto, zaś wartości papierów będziemy sami regulować, a byt każdego człowieka będzie od nas zależnyNixon>„rebe">Urban>„Nie">„Zły"„Złego">Końca>czipami„Powszechny Związek Izraelski"Cremieux>„Protokołów..."wojującego talmudyzmuDokument jest esencją> >>> >>>Związek, jaki pragniemy założyć, nie będzie związkiem francu¬skim, angielskim, irlandzkim czy niemieckim, ale będzie to związek ży¬dowski powszechny.

Inne ludy i rasy dzielą się na narodowości, my nie mamy obywate¬li, ale wyłącznie współwyznawców.
W żadnej okoliczności Żyd nie może stać się przyjacielem chrze¬ścijanina albo muzułmana zanim nie nadejdzie chwila, gdy światło wiary żydowskiej, jedynej religii rozumu, nie zaświeci nad światem całym.
Rozproszeni wśród narodów, które od niepamiętnych czasów były wrogie naszym prawom i naszym interesom, pragniemy przede wszy¬stkim być i pozostać Żydami (...)

Katolicyzm, nasz wróg odwieczny, leży w prochu śmiertelnie tra¬fiony w głowę.

Sieć, którą Izrael zarzuca obecnie na glob ziemski, rozszerza się i rozpościera, a doniosłe proroctwa ksiąg świętych urzeczywistnią się nareszcie.

Przez drwiny i napaście okryjemy ich duchowieństwo śmieszno¬ścią, a potem nienawiścią[7], a ich religię ośmieszyć i zohydzić w tym sa¬mym stopniu, co ich duchowieństwo. Staniemy się wówczas panami ich dusz. Gdyż nasze pobożne przywiązanie do naszej religii, do naszych praktyk, dowiedzie wyższości dusz naszych[2]. Już umieściliśmy na¬szych ludzi na wszystkich wyższych stanowiskach. Starajmy się dosta¬rczyć gojom adwokatów i lekarzy, adwokaci mają wgląd we wszystkie sprawy majątkowe; lekarze, gdy dostaną się do domu, staną się odpo¬wiednikami i kierownikami sumienia.

Ale przede wszystkim opanujemy szkolnictwo. Przez to rozpo¬wszechnimy pojęcia, jakie są dla nas pożyteczne i ukształtujemy mózgi według naszej chęci. „Francja padła już ofiarą, obecnie czas na Polskę">Pius X„wielu straszliwych cio¬sów"„religia">„Wojny przeciwko Kościołowi we Francji, trwającej już dwadzieścia lat"„wizjonerzy">„likwidacji">„socjaldemokra¬cji">LassusReading>Fisher 21.06.2007, 17:06 :: 83.8.40.189   B.O.


15.06.2007 :: 09:46 :: 91.196.9.38 INVOLVER
20.06.2007 :: 18:30 :: 91.196.9.38 STRZAŁ W 10-tkę

Raczej Ty nie odbierasz poprawnie lol. Mam na myśli "postrzelonego w dziesiątkę", nie Ciebie. Czy nr-y IP w/w komentatorów nie są podobne jak dwie krople Kaczyńskich? ;) 21.06.2007, 15:43 :: 83.30.143.72   lol


...Poznałeś prawdę, teraz Żydzi cię zabiją...

Nie, to nie prawiczek ani INVOLVER :) Był to sarkastyczny komentarz do jednego z antysemickich postów, ale widzę, że nie został odebrany prawidłowo :P 21.06.2007, 13:10 :: 83.8.40.189   B.O.


kasander:
"Hehehe, prawiczek ( bo to ten sam pod różnymi nickami)"

Na pewno niejaki "INVOLVER", znany ze świątobliwych komentów poprzedniej notki ;) 20.06.2007, 21:35 :: 83.4.211.217   lol


No jasne, że ma. Śmiesz wątpić w jego słowa? 20.06.2007, 20:56 :: 83.15.226.170   tiz


o kurde, to Rydzyk ma rację gadając na Żydów "różne rzeczy" na antenie Radia Maryja?? 20.06.2007, 20:12 :: 83.4.211.217   lol


Poznałeś prawdę, teraz Żydzi cię zabiją. 20.06.2007, 16:49 :: ownlog.com   trudny


Wiem, że jesteś daleko i masz nas generalnie w d, ale osobiście będę wdzięczny jeśli od czasu do czasu walniesz kilka solidnych "gromów z jasnego nieba" w kiboli i polityków.

Z pewnością zmieni to na lepsze oblicze TEJ ziemi... 19.06.2007, 09:07 :: 89.79.211.21   Sceptyk


a-a mylisz się. Jak sprawnie pozbyć się dużej liczby "wrogów ludu" - przećwiczyli organizatorzy krucjat. W Europie była to tzw. krucjata antyalbigeńska mająca miejsce ponad pięć stuleci przed rewolucją francuską, ale równie, lub nawet bardziej od niej krwawa. Być może zginęło tam mniej niewinnych ofiar, ale też gęstość zaludnienia była wówczas dużo mniejsza. Natomiast niewątpliwie krucjata ta skutecznie wyhamowała rozwój cywilizacji Europy, stworzyła Inkwizycję i związane z tym "wszelakie dobrodziejstwa".
Jeżeli jesteśmy przy Francji. Może przypomnisz, czemu 13-go i piątek uważany jest przez przesądnych (do dzisiaj) za dzień feralny? Kto i kiedy powiedział: "Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich" lub: "nie uchroniły nikogo ni jego lata, ni płeć, ni pozycja"?
Nie interesowałem się dotychczas okresem Rewolucji Francuskiej, ale jakoś nie mogę uwierzyć aby jakiś Rene z zabitej dechami wsi interesował się, kto w Paryżu rządzi. Król i kardynał (lub odwrotnie), czy "Lud".
Pozdrawiam i proponuję bliższe poznanie historii Francji. Może wtedy zrozumie Pan, czemu Francuzi są przeciwni wpisaniu "wartości chrześcijańskich" do Konstytucji UE. 18.06.2007, 22:36 :: 212.76.37.194   emi


uwielbiam cię! 18.06.2007, 21:16 :: 83.24.202.32   Anonymous


Istnienie osób wierzących to najlepszy, a co najważniejsze NIEPODWAŻALNY dowód na to, że coś takiego jak "bóg" po prostu nie istnieje. 18.06.2007, 18:05 :: 83.24.27.85   a-a


ale lewica nawet lepsza, choć cały czas ględzi o katolikach, swoje przemilcza i nie widzi belki w swoim oku. 18.06.2007, 17:15 :: 83.27.158.150   akumulator


To mało było oszustów, dewiantów i szaleńców wśród katolickich świętych? 18.06.2007, 16:50 :: 83.24.55.66   a-a


"W nazistowskich obozach koncentracyjnych zginęło około 11 mln ludzi. W sowieckich łagrach zginęło do 1956 r. około 60 mln ludzi (dla porównania, cała II wojna światowa pochłonęła około 55 mln ofiar.) Nic dziwnego, że w XXI wieku w
Niemczech urodziny Führera świętują już tylko grupki neonazistów. W Rosji prezydent Putin niedawno zniósł święto rewolucji bolszewickiej i pochody organizuje już tylko partia komunistyczna. Natomiast we Francji 14 lipca znów prawie cały kraj będzie świętował kolejną rocznicę wielkiej rewolucji. Ciekawe, który z więźniów uwolnionych 218 lat temu z Bastylii najlepiej nadawałby się na patrona tego święta: oszust, dewiant czy szaleniec?" 18.06.2007, 16:44 :: 83.24.55.66   a-a


Jak sprawnie pozbyć się dużej liczby "wrogów ludu"? Pierwsi ten problem
podnieśli twórcy rewolucji francuskiej. "Ostatni kamień wyrwany przy burzeniu
Bastylii posłużył jako pierwszy kamień do budowy komór gazowych w Auschwitz" -
podsumował ich osiągnięcia żydowski historyk Israel Eldad.
14 lipca 1789 r. paryscy rewolucjoniści zdobyli Bastylię - ciężkie więzienie
królewskie, symbol ucisku starego reżimu. Uwolnili wszystkich siedmiu
więźniów: czterech fałszerzy, hrabiego oskarżonego o kazirodztwo i dwóch
szaleńców. "Walczący o wolność" rewolucjoniści wymordowali strażników (głównie
weteranów i inwalidów wojennych), a następnie odrąbali głowę gubernatorowi
więzienia, nabili ją na pikę i tak paradowali po mieście. Dzień ten słusznie
stał się symbolicznym początkiem rewolucji francuskiej. Jej symbolicznym
narzędziem stała się zaś paryska gilotyna. Ale w najbardziej wstrząsający
sposób bezprawie i pogarda dla życia ludzkiego ujawniły się w Wandei.

W tym zachodnim regionie Francji 7 marca 1793 r. wybuchło powstanie w obronie
dawnych wolności, wiary i króla. Wywołało to wściekłość w Paryżu, nie tylko ze
względu na zagrożenie militarne, ale przede wszystkim dlatego, że obnażało
podstawowy fałsz rewolucji: oto prości ludzie gotowi byli umierać w obronie
starego porządku, od którego rewolucja chciała ich wyzwolić.
Rewolucjoniści zareagowali w sposób znany już z Bastylii, ale na dużo większą
skalę. Konwent stwierdził, że "ta zbuntowana rasa ma zostać unicestwiona" i
przyjął dwie ustawy nakazujące eksterminację mieszkańców Wandei oraz
zniszczenie ich domów, kościołów, lasów i pól. W ten sposób wyznaczono na
następne dwa wieki oświecony standard postępowania wobec ludzi broniących
swoich praw przed nieubłaganym postępem. Było to również impulsem do
poszukiwania bardziej wydajnych niż gilotyna sposobów mordowania ludzi.

Ostateczne rozwiązania
Pierwszym pomysłem na wykonanie ustaw Konwentu na masową skalę było
zagazowanie ludności. Eksperymenty przeprowadzone na owcach (w obecności
członków Konwentu) nie dały jednak zadowalających rezultatów. W XVIII wieku
Francuzi nie dysponowali jeszcze odpowiednią techniką, a zwłaszcza szczelnymi
komorami gazowymi. Równie nieskuteczne okazało się systematyczne
rozmieszczanie min - żołnierze rewolucji ginęli na nich równie często jak
miejscowi mieszkańcy. Nie sprawdził się także pomysł zatrucia wody, chleba i
alkoholu arszenikiem.
Przywódcy rewolucji żądali jednak "skutecznej, szybkiej i taniej
eksterminacji" Wandejczyków. Generał Turreau, dowódca wojsk rewolucyjnych,
rozkazał więc: "Powstańcy złapani z bronią w ręku mają być przebici bagnetem.
Ich kobiety i dzieci również. Osoby tylko podejrzane także nie zostaną
oszczędzone. Wszystkie wioski, folwarki, lasy, uprawy i wszystko inne, co
tylko można, należy spalić. Powtarzam, konieczne jest spalenie miasteczek, wsi
i folwarków - jeśli się da, to razem z mieszkańcami". Rewolucjoniści
gilotynowali, zakłuwali szablami, topili barki z więźniami, rozstrzeliwali,
rozbijali głowy pałką. Wysokie koszty tych egzekucji, wynikające z ogromnej
liczby mordowanych, starano się rekompensować przez obcinanie włosów,
wyrywanie zębów i ich sprzedaż razem z zebranymi ubraniami i butami.
W raportach dowódców pisano: "Rozstrzeliwujemy wszystkich, którzy wpadną nam w
ręce, jeńców, rannych, chorych w szpitalach" (Rouyer); "Spaliłem wszystkie
domy i poderżnąłem gardła wszystkim mieszkańcom, których tam znalazłem"
(Duquesnoy); "Kazałem przebić bagnetem około 600 osób obojga płci"
(Cordelier). W liście przedstawiciela Komitetu Ocalenia Publicznego znalazło
się zdanie: "Zapewniono mnie, że armia Bresta zabiła 3000 kobiet".
Odpowiedzialny za pacyfikacje generał Carrier szczególnie nienawidził dzieci,
które nazywał "przyszłymi buntownikami". Na jego rozkaz w tak zwanych
"kąpielach narodowych" tylko w grudniu 1793 r. utopiono w Loarze 400 dzieci i
6000 dorosłych więźniów. Niedługo potem w Lucs-sur-Boulogne zamordowano 110
dzieci mających mniej niż 7 lat. W tym samym czasie w Mans żołnierze rewolucji
zabijali dzieci, gwałcili kobiety, jeszcze żywe nabijali na widły, a w ciała
ofiar wpychali pojemniki z prochem, który następnie podpalali.

Awangarda zbrodni
Trudno się dziwić, że armia rewolucyjna została nazwana "piekielnymi
kolumnami". To, co robili, wydaje się tak zdegenerowane, szalone i wręcz
diaboliczne, że aż nierzeczywiste, jakby z wizji piekła Hieronima Boscha.
Uderzające jest, że także okropieństwa, jakie kojarzą nam się z niemieckimi
obozami zagłady, zostały wcześniej wypróbowane właśnie przez francuskich
rewolucjonistów.
Krematoria to wynalazek nie nazistów, lecz "szlachetnych" rewolucjonistów
francuskich. Republikańscy komisarze zeznający przed Konwentem w 1794 r.
(cytat za książką francuskiego historyka Reynalda Sechera "Le génocide
franco--français" ("Ludobójstwo francusko-francuskie") twierdzili: "Generał
Amey kazał dobrze rozpalić w piecach i wrzucać tam kobiety i dzieci. Gdy ktoś
ośmielił się zwrócić mu uwagę, odpowiedział: »W ten sposób Republika chce
upiec swój chleb«. Na początku na taką śmierć skazywano żony buntowników, więc
nie mówiliśmy nic, ale któregoś dnia krzyki tych nieszczęsnych kobiet tak
rozbawiły żołnierzy i generała Turreau, że kiedy zabrakło rojalistek, a oni
chcieli bawić się dalej - porwali żony miejscowych zwolenników rewolucji".
Także rewolucjoniści pierwsi zajmowali się utylizacją ludzkiego tłuszczu: "6
kwietnia w Clisson, na brzegu rzeki, w zaimprowizowanym piecu wytopiono
tłuszcz z ciał 150 kobiet, a dziesięć uzyskanych baryłek wysłano do Nantes".
Podobnie było z garbowaniem ludzkiej skóry: "Saint-Just stwierdził, że Francji
brakuje podstawowych materiałów na ubrania dla żołnierzy i oficerów. Nakazał
więc stworzenie wojskowych garbarni skór ludzkich. Jedna z nich działała w
Ponts-de-Cé i została dokładnie opisana przez współczesnych: jak obdzierano ze
skóry Wandejczyków, jak obcinano mężczyznom genitalia, żeby zawieszać je sobie
jak medale i pokazać, ilu się dziś zabiło" (R. Secher). Również pierwowzorem
samych obozów koncentracyjnych były obozy, w których najpierw przetrzymywano
księży odmawiających wyparcia się Kościoła, a potem także zwykłych mieszkańców
Wandei.
Trudno dziś ocenić dokładną liczbę ofiar rewolucyjnego ludobójstwa. Szacuje
się, że mogło to być nawet ćwierć miliona osób, czyli prawie jedna trzecia
ówczesnej populacji Wandei. Władze cywilne rewolucji zdążyły zniszczyć wiele
dokumentów, ale pisarz Vladimir Volkoff dotarł w archiwach wojskowych do
dowodów wskazujących, że miał to być dopiero początek: istniał plan
systematycznej eksterminacji wszystkich wrogów rewolucji. "Wandea była polem
doświadczalnym: niedawno odnalazłem dokument przewidujący na maj 1794 początek
akcji całkowitego zniszczenia Bretanii i Bretończyków" - pisał Volkoff.

Święto ludobójstwa
Czy można patrzeć na rewolucję francuską z perspektywy Wandei? A czy można
patrzeć na III Rzeszę z perspektywy Auschwitz, a na Związek Sowiecki z
perspektywy Gułagu? Lenin wielokrotnie odwołujący się do "wielkiego terroru"
we Francji i Stalin oraz kopiujący ich rozwiązania Hitler borykali się, tak
jak rewolucjoniści francuscy, z nieefektywnością środków, jakimi dysponowali
dla mordowania ludzi. Rozstrzeliwanie, wieszanie, głodzenie przebiegało zbyt
wolno jak na planowaną liczbę ofiar, angażowało zbyt dużą część personelu
wojskowego i okazywało się bardzo kosztowne. W XX wieku zrobiono więc twórczy
użytek z doświadczeń i eksperymentów rewolucji francuskiej: z masowych
egzekucji wrogów ludu, obozów koncentracyjnych, komór gazowych, utylizacji
ludzkich włosów, zębów, tłuszczu, skóry, topienia łodzi z więźniami. Przede
wszystkim jednak rewolucja francuska pozostawiła dwudziestowiecznym
totalitaryzmom podstawowe przykazanie: "nowy lepszy świat" trzeba budować na
trupach wrogów, którzy nie tylko nie mają żadnych praw, ale wręcz tracą
człowieczeństwo - stają się zwierzętami, podludźmi. 17.06.2007, 23:35 :: 83.3.96.26   bL


Strach się bać.
Oto i bezpośredni dowód na to, że Boga nie ma.
Smutne.
 17.06.2007, 22:00 :: 68.146.243.191   kasander


Wyobrażacie sobie, że George Carlin miałby szanse przetrwania w katolandzie, gdy tak publicznie \'bluźni\' i zdobywa jeszcze burzliwe oklaski? Polscy talibowie ukrzyżowali by go szybciej, niż Jezusa...

Przecież tych trzech \'ukaranych\' z artykułu nie uczyniło nic, co by normalny człowiek w normalnym kraju mógł uznać za wykroczenie. Cieszę się, że żyję w takim normalnym kraju, gdzie przynajmniej wolno się śmiać z przesądów i bajek. No, może z jednym wyjatkiem... 17.06.2007, 13:15 :: 83.4.62.202   akumulator


Dzięki za ten link! Carlin jest świetny. Znam go tylko z filmów Kevina Smitha, nie wiedziałem że gość występuje też solo. 17.06.2007, 01:04 :: 82.18.237.69   trentreznor


Twoj Bog umarl, i nikogo to nie obchodzi, jezeli istnieje cos takiego jak pieklo tam sie spotkamy 17.06.2007, 00:38 :: 82.138.219.151   Ty


Ty jestes powalony chlopcze.Boga nie znasz,i kim myslisz ze jestes? w ty,.w ktorym Duch Bozy mieszka nie ma takich mysli-do harry 122 16.06.2007, 22:21 :: 83.21.154.212   harry122


Bóg poprzez swoich proroków powiedział kiedyś, że jego gniew jest tylko chwilą a pozostały czas to samo dobro. Myślę, że jestem jak Bóg wkurwiam się tylko na chwilę, daję w mordę a później to jestem miłosierny i samo dobro. Wymierzona przeze mnie kara poprzez danie w ryj (może nie zawsze słuszna) wyręcza Twego ojca od nadmiaru pracy, bo przecież on po 6 dniach siódmego musi odpocząć, a my odpoczywamy już po pięciu więc możemy go trochę odciążyć. 16.06.2007, 19:45 :: 87.205.218.161   kassandra


kara śmierci jest dla ciebie sprawiedliwym wyrokiem ( w pewnych sytuacjach jak sądzę ) to słowa " życie chronione od poczęcia aż do śmierci" nie mają sensu.
[Strona główna]